Sokat godolkoztam azon, hogy vajon melyik hónapra tartogassam ezt a filmajánlót. Kettő között vacilláltam: február vagy április? Elsőre talán nem is sejthető, hogy miért is pont ezt a két hónapot tartottam lehetségesnek a „Titanic-utazásunk időpontjának”.
Február a szerelem ünnepének időszaka, míg április eme hatalmas óceánjáró elsüllyedésének évfordulója. Végül mégiscsak februárra esett a voksom, így hát meginvitálom a kedves olvasókat egy kalandos hajóútra az Atlanti-óceánt átszelve, amelyet megbolondítunk egy kis romantikával és viszállyal, hogy elkerüljük azt a fránya tengeri betegséget.
Filmünk igaz történeten alapszik. Valódi tényeket közölve, reális élethelyzeteket ábrázolva kalauzol el bennünket a Titanic nevezetű óceánjáró első és egyben utolsó útjára. A film 1997. december 17-én jelent meg az amerikai mozik vásznain, közel 85 évvel a tragédia bekövetkezte után. James Cameron amerikai rendező munkája méltó emléket állít a szerencsétlenségnek.
A film 11 Oscar-díjat zsebelt be a Dolby Színház díszes falai közt Los Angelesben, a minden évben megrendezésre kerülő filmes gálán, amely a legnevesebb elismerés a filmes szakma berkein belül. Ő az egyike azon hármasnak, akiknek sikerült a legtöbb Oscar-díjat hazavinnie. Elsőként az eredeti Ben-Hur film szerezte meg a 11. számú díjat, majd a Titanic, végül pedig A Gyűrűk Ura trilógia harmadik része, amely A király visszatér alcímet viseli.
James Cameron adaptációja egy tiszta, mélyből jövő szerelmi szálon keresztül ábrázolja a hajó tragédiájának bekövetkeztét. A két főhőst, pontosabban a vagyonát és reményét vesztett Rose-t és a szegény származású tehetséges művészt, Jacket két színészlegenda alakítja: Kate Winslet és Leonardo DiCaprio. Mindezen sikerek mellett mind a két mára már ötvenes éveikben járó színész rendelkezik egy-egy Oscarral, na meg persze más számos rangos elismeréssel is. A színészpáros között egész idő alatt csak úgy izzik a levegő, „működik a kémia”, így igazán élethű alakítást nyújtanak a filmben.
Meg kell említenem, hogy nemcsak a két főhős alkot maradandót a filmben, hanem a stáb többi tagja is, ezzel is izgalmasabbá és élethűbbé téve a történetet. És akkor a film zenéjét még nem is említettem: Céline Dion kanadai énekesnő örökzöld klasszikusa szintén ikonikussá formálja az egész cselekményt.
Jack és Rose története számomra a világ egyik legszebb, legmeghatóbb, legtökéletesebb romantikus drámája. A tiszta, örökké tartó, felbecsülhetetlen szerelem jelképei. Két, teljesen más múlttal rendelkező karakter, kiknek élete egy véletlen folytán mégis egybefolyik. S eme váratlan találkozás teljes mértékben, gyökerestül megváltoztatja életük jelenjét és bizonytalan jövőjét. Egy mindent átható, lélekig hatoló pillantás, egy segítséget nyújtó kézfej, egy sebesült lélek és egy kalandvágyó szív. Vagyis a recept egy életen át tartó szerelemhez.
A két fiatal egy véletlen folytán szerelembe esik, viszont együtt töltött idejük véges. A Titanic sebesen közeledik végzete felé megannyi utassal a fedélzetén. Mire a kapcsolat kibontakozna az intimitás és a szerelmi vallomás vágyakozó szösszenete következtében, megtörténik a tragédia, az elkerülhetetlen katarzis. A halál végzetes fuvallata eljő, de az igaz, törhetetlen szerelem tovább él a szívekben. Hogy Rose-t idézzem: „Egy asszony szíve a titkok mély óceánja.” Egy olyan mélység, mely rengeteg, sőt megszámlálhatatlan titkot, történetet, érzést, bánatot, örömöt, boldogságot, fájdalmat őriz egy egész életen át.
Tudom, hogy nem éppen a legvidámabb hollywoodi alkotást ajánlom most nektek a szerelem ünnepére, de garantáltan a világ egyik legszebb szerelmi történetének lehettek tanúi, ha úgy döntötök, hogy rászántok egy kis időt a film megtekintésére.
Egy ikonikus történet, amelyet mindenképpen látnod kell, ha hiszel az igaz szerelemben, na meg persze, ha imádod Leonardo DiCapriot.